Překlady z/do korejštiny

  • Překlad textu od 650 Kč (757 Kč)

    Cena za NS (vč. DPH)

  • Korektura textu od 250 Kč (303 Kč)

    Cena za NS (vč. DPH)

  • Tlumočení od 1800 Kč

    Cena za hodinu (vč. DPH)

Nezávazná kalkulace

Stačí vyplnit krátký formulář a přesně vám spočítáme
jaká je cena překladu od nás

Překládejte s odborníky, kteří Vám rozumí a vyhotoví překlad k Vaší spokojenosti

Korejština a tedy 한국말 nebo 조선말 – hangukmal nebo čosónmal. Takto pojmenovali svůj jazyk Korejci, kterých je kolem 80 milionů mluvčích. V současné době zaznamenáváme rozdíly mezi vlivy Severní a Jižní Koreje. A to nejen politickými a geografickými. Na severu se používá více čósonmal a na jihu hangukmal.

Korejština původně používala jako japonština čínské znaky. Dnes však má vlastní korejskou abecedu. V jižní Koreji ještě asi 1800 znaků přežilo, ale v severní jsou zcela vymýceny. Korejština je velice původní jazyk, který si zachoval svoji historickou souvislost. Až padesát procent jazyka vychází z původních korejských znaků a zbytek ze sinokorejštiny.

Korejský jazyk je velmi starý a stále existují vědci, kteří tvrdí, že byl základem jiných asijských jazyků. Zdá se, že určit původ těchto tvrzení nebude nikdy přesně možné a dobrat se tak konkrétní historie asi nikdy nebude vědecky zcela nepochybně prokázáno. Korejština je však jazyk zajímavý a jednodušší než například japonština.

Pokud umíte korejsky, domluvíte se obstojně v Japonsku a mezi severní a jižní částí také nejsou velké fonetické rozdíly. Překlad korejštiny je tak poměrně častým překladem a to z důvodu technologické vyspělosti Korejců.