Překlady z/do italštiny

  • Překlad textu od 450 Kč (545 Kč)

    Cena za NS (vč. DPH)

  • Korektura textu od 100 Kč (121 Kč)

    Cena za NS (vč. DPH)

  • Tlumočení od 900 Kč

    Cena za hodinu (vč. DPH)

Nezávazná kalkulace

Stačí vyplnit krátký formulář a přesně vám spočítáme
jaká je cena překladu od nás

Překládejte s odborníky, kteří Vám rozumí a vyhotoví překlad k Vaší spokojenosti

Italština je krásný a zvučný jazyk. Je příjemný na poslech a často vede ke zpěvnému napodobování. Je také jazykem opery, kterou zvelebuje a dodává jí šarm a akcent. Italsky mluví asi 130 milionů lidí po celém světě. Zajímavostí italštiny je, že po latině je druhým oficiálním jazykem Vatikánu a tedy celé katolické církve.

Jako každý rozšířený jazyk má řadu dialektů. Kromě toho se například sicilština nebo benátština považují za samostatné jazyky, i když se podobají italštině. Velký vliv na formování italštiny měl Dante Alighieri, který ve 14. století svoji rodnou toskánštinu promíchal s jihoitalskými dialekty a vytvořil tak základy italského jazyka. První texty se však datují již do 9. století našeho letopočtu.

Italština v sobě nezapře základy latiny. Míchají se v ní prvky spisovné i mluvené. Zatímco v latině se skloňuje pomocí pádových koncovek, italština si pomáhá předložkami. A minulý čas sloves se formuje pomocnými slovesy.

Velmi zajímavá je výslovnost, kterou je italština proslulá. Dává totiž přednost přízvučným slabikám, které se protahují dokonce na úkor nepřízvučných. Italština přímo vybízí ke zvukovému napodobování a vytváření slovní zvukomalby.

Již ve 13. století vznikla známá italská básnická škola. Itálie dala světu také významné spisovatele, kterými byli Petrarca nebo zmíněný Alighieri. Italština však bojovala především s francouzštinou a to hlavně provensálskou. Nakonec se jako jazyk udržela, ale ve středověku řada autorů psala francouzsky.

Italské překlady a zvláště tlumočení je příjemné a melodické jako samotná řeč. Italové jsou sice horkokrevný jižní národ, ale potrpí si na dobrou kuchyni a dobré víno. Tyto artikly kromě italského jazyka také vyvezli do celého světa.